сабота, 24 февруари, 2024
Почетна Тагови Борусија Дортмунд

Таг: Борусија Дортмунд

Чурлинов и Шалке немоќни против Магдебург

Лошиот ден за македонските интернационалци го заокружи Дарко Чурлинов. Тој со својата екипа Шалке загуби на гостувањето кај Магдебург. Во натпревар од 23-тото коло на...