(ВИДЕО) Муслиу: Кога играте на домашен терен нормално да размислувате на победа

Македонската фудбалска репрезентација, полека се комплетира пред двата евро-квалификациски натпревари со Украина во Скопје и Англија на гости во Манчестер.  Столбот на одбраната, Вислар Муслиу...

(ВИДЕО) Нетрпение и исчекување меѓу навивачите

Големо нетрпение и исекување има меѓу навивачите на Интер и Манчестер Јунајтед кои се присутни на стадионот Аататурк во Истанбул, каде нивните миленици ќе...

(ВИДЕО) Навивачите на Интер ја подгреваат атмосферата пред финалето

Додека сите очекуваат старт на големото финале во Лигата на шампионите меѓу Манчестер Сити и Интер што ќе започне на 45 минути во Истанбул,...

Женскиот Роланд Гарос трофеј повторно во рацете на Ига Швјонтек

Полската тенисерка, Ига Швјонтек, ја одбрани титулата на Роланд Гарос, откако денеска во финалето ја совлада чешката тенисерка Каролина Мухова со 2-1 (6:3, 5:7,...

По голема борба македонските одбојкари поразени на гостувањето кај Белгија

Машката одбојкарска репрезентација на Македонија е поразена од Белгија во четвртиот натпревар на Европската Златна лига. На гостувањето во Шарлероа, а во рамките од...

Ивановски: Промената на начинот на играта ја донесе победата над Киркин

Македонскиот тенисер Калин Ивановски видно возбуден и задоволен со пласманот во финалето на фјучрсот во Скопје по триумфот на Турчинот Ерги Киркин со 2-1...

(ВИДЕО) Бањаја победи и на спринтот во Муџело

Спринт трката на патеката Муџело во Италија каде утре ќе се вози 6-тата трка од Мото ГП шампионатот ја доби Франческо Бањаја од Дукати. Тој...

Калин Ивановски ќе игра финале на фјучрсот во Скопје

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски успеа да се пласира во финалето на фјучрсот во Скопје, откако попладнево во полуфиналето го совлада Турчинот Ерги Киркин...

Одбојкарките на Македонија поразени на гости кај Естонија

Женската одбојкарска репрезентација на Македонија го претрпе и четвртиот пораз во рамките на А групата на Сребрената Европска лига. Подобри од нашите одбојкарки беа...

Македонските „баскетџии“ имаат победа и пораз па чекаат за следната фаза

3Х3 селекцијата на Македонија стигна до првата победа на квалификациите за Европскиот куп во Братислава. По поразот од Австрија (22:17), во првото коло, нашите најдобри...