Featured

Featured posts

Вардар и следната сезона ќе игра во Првата лига (ВИДЕО)

Фудбалерите на Вардар и следната сезона ќе играат во Првата македонска фудбалска лига. Вардарци го добија најважниот натпревар за нив сезонава, бараж дуелот за...

Македонија одигра храбро против Белгија (ВИДЕО)

Македонските одбојкари го претрпеа третиот пораз во Европската Златна лига. На гостуивањето во Антверп кај Белгија по голема борба Македонија е поразена со 2:3...

Вардар и Детонит Плачковица во дуел за Првата лига

Попладнево во Струмица ќе се одигра последниот натпревар за сезоната 2023/24 во мак-фудбалот. По него ќе ја дознаеме која екипа ќе биде дел од...

!!! ПРИДРУЖЕТЕ СЕ !!!

Почитувани читатели, Ве покануваме да се приклучите на нашата официјална Фејсбук страна. Таму навремено ќе може да ги следите сите наши објави на веб порталот,...

Вардар и следната сезона ќе игра во Првата лига (ВИДЕО)

Фудбалерите на Вардар и следната сезона ќе играат во Првата македонска фудбалска лига. Вардарци го добија најважниот натпревар за нив сезонава, бараж дуелот за...