понеделник, 4 март, 2024

ФИБА ЕВРОКУП | Работнички и Феникс

Екипите на Работички и Феникс кои ќе ја преставуваат Македонија во ФИБА Еврокупот ги дознаа своите противници во квалификациите.

Тимот на Работнички ќе биде домаќин на натпреварите од квалификациската „А“ група, додека Феникс ќе игра во „Е“ групата во Никозија.

А група (Скопје)
понеделник (2 октомври)
Донар Гронинген – Сабах 72-75
Работнички – Рапид Букурешт 57-87
вторник (3 октомври)
Рапид Букурешт – Донар Гронинген 69-65
Работнички – Сабах 81-83
четврток (5 октомври)
Рапид Букурешт – Сабах 71-90
Работнички – Донар Гронинген 62-65
Е група (Никозијa)
вторник (3 октомври)
Феникс – Керавнос 60-107

среда (4 октомври)
Феникс – Рошток 72-101

четврток (5 октомври)
Керавнос – Рошток 74-93

СИТЕ АКТУЕЛНОСТИ ЗА НАСТАПИТЕ НА МЕКЕДОНСКИТЕ ЕКИПИ МОЖЕТЕ ДА ГИ СЛЕДИТЕ ОВДЕ

The event is finished.

Дата

02 - 05 Окт 2023
Завршено

Време

17:30
Категории