Почетна Тагови Виктор Осимхен

Таг: Виктор Осимхен

Андреас Трајковски 12-ти на мундијалот во Глазгов

Единствениот македонскиот атлетичар на Европскиот шампионат во Сала што се одржува во Глазгов, Андреас Трајковски денеска го имаше својот настап. Тој беше дел од...