вторник, 23 април, 2024
Почетна Тагови СП ракомет жени 2023

Таг: СП ракомет жени 2023

Макаби направи „брејк“ среде Атина

Кошаркарите на Макаби славеа голема победа на гостувањето во Атина. Израелскиот тим славеше над Панатинаикос со 91-87 во првиот меч од четвртфиналето на Евролигата....