вторник, 23 април, 2024
Почетна Тагови Мемфис Де Пај.

Таг: Мемфис Де Пај.

Макаби направи „брејк“ среде Атина

Кошаркарите на Макаби славеа голема победа на гостувањето во Атина. Израелскиот тим славеше над Панатинаикос со 91-87 во првиот меч од четвртфиналето на Евролигата....