понеделник, 22 април, 2024
Почетна Тагови Магдалена Стоилковска

Таг: Магдалена Стоилковска

Вардарки први обезбедија полуфинале во плејофот

Кошаркарките на Вардар се првите полуфиналистки во плејофот во женска Прва лига. Вардарки беа подобри од својот противник, екипата на Пробаскет и на вториот меч...