Почетна Тагови Кристофер Енкунку

Таг: Кристофер Енкунку

Фрајбург му „откина“ два бода на минхенски Баерн

Екипата на Баерн Минхен остана без планирани два бода во дуелот со Фрајбург. Во натпреварот од 24-тото коло на Бундес лига, Баварците на гостински...