понеделник, 26 февруари, 2024

РАКОМЕТЕН ТУРНИР ОХРИД 2003

ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР Е ПОБЕДНИК НА
ВТОРО ИЗДАНИЕ НА ТУРНИРОТ
“КРСТЕ АНДОНОВСКИ“ – ОХРИД 2003

Екипата на Еурофарм Пелистер е победник на второто издание на охридскиот меморијалниот турнир во ракомет „Крсте Андоновски – Усташ“ со меѓународен карактер.

„А“ група: Охрид, Бешикташ, Голден Арт и Олимпијакос.
„Б“ група: Еурофарм Пелистер, Металопластика, Татран Прешов и Бутел Скопје.
Сите случувања на овој турнир можете да ги прочитате овде.
20:15 ФИНАЛЕ
ЕУРОФАМ ПЕЛИСТЕР – ОЛИМПИЈАКОС
18:00 за 3 место
ОХРИД –ТАТРАН ПРЕШОВ
13:15 за 5 место
МЕТАЛОПЛАСТИКА –БЕШИКТАШ
11:00 за 7 место
ГОЛДЕН АРТ – БУТЕЛ

The event is finished.

Дата

23 - 26 Авг 2023
Завршено

Време

11:00
Категории