понеделник, 4 март, 2024

РАКОМЕТ | СУПЕР ЛИГА (Ж)

Овде може да ги следите сите актуелности поврзани со женската ракометна Супер лига на Македонија.

Воедно може да ги гледате ВО ЖИВО и сите натпревари.

Само кликнете на посакуваниот натпревар што сакате да го гледате.

СУПЕР ЖЕНСКА ЛИГА – КОЛО 7
04.11.2023 – САБОТА
15:00 часот РК ДЕСПИНА – ЖРК СКОПЈЕ
16:00 часот ЖРК ПЕЛИСТЕР 2012 – ЖРК АСТИБО 
16:30 часот ЖРК ВАРДАР – ЖРК КУМАНОВО
18:30 часот ЖРК СТРУЖАНКА – ЖРК ШАМПИОН
19:00 часот РК СПАРТАК – ЖРК ОВЧЕ ПОЛЕ СУ
19:00 часот ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК – ЖРК ЧАИР СКОПЈЕ – пренос во живо на МРТ
05.11.2023 – НЕДЕЛА
17:00 часот ЖРК МЕТАЛУРГ АВТОКОМАНДА – ЖРК ГЕВГЕЛИЈА

The event is finished.

Дата

23 Дек 2023
Завршено

Време

14:00 - 20:00
Категории