вторник, 23 април, 2024

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЕП 2025 | МАКЕДОНИЈА (жени)

🇲🇰⚽ Најдобрата женска фудбалска репрезентација на Македонија игра во квалификациите за Европското првенство 2025-та во Швајцарија.
🇲🇰⚽ КВАЛИФИКАЦИИ ЕП 2025 – „Ц2“ ГРУПА
1.коло ЛЕТОНИЈА – МАКЕДОНИЈА 3-4
2.коло МАКЕДОНИЈА – СЛОВЕНИЈА 0-5
3.коло МАКЕДОНИЈА – МОЛДАВИЈА 31 мај
4.коло МОЛДАВИЈА – МАККЕДОНИЈА 4 јуни
5.коло МАКЕДОНИЈА – ЛЕТОНИЈА 12 јули
6.коло СЛОВЕНИЈА – МАКЕДОНИЈА 16 јули

Standings provided by Sofascore

 • 00

  Дена

 • 00

  Часа

 • 00

  Минути

 • 00

  Секунди

Дата

31 Мај 2024

Време

15:00 - 16:50
Категории