Очаен ден за првопласирани екипи во Евролигата

Четирите првопласирани екипи во Евролигата немаа свој дел. Сите ги загубија натпреварите од 17-тото коло. Минимален пораз со 85-84 претрпе лидерот на табелата Басконија...

Три победи на гостите на четирите дуели во НБА лигата

Три од четирите синоќешни натпревари одиграни во НБА лигата завршија со победа на гостинските екипи. Во дербито во Далас, најдобриот тим во лигата Бостон предводен...

Познати сите патници во осминафиналето во Копа Дел Реј

Без изненадување на последните три средби од 1/16.финалето во шпанскиот фудбалски Куп Екипите кои настапуваат во Примера, ја оправдаа фаворитската улога и како гости славеа...

Манчестер Сити го доби дербито со Челзи

Манчестер Сити го доби големото дерби против Челзи во рамките од 19.коло на Премиер лигата. На средбата одиграна на „Стамфорд Бриџ“ во Лондон, гостите од...

Македонската репрезентација во Пореч без тројца ракометари на контроли со Хрватска и Израел

По обработените подготовки во Маврово и Скопје, најдобрата машка ракометна репрезентација од денеска е во Пореч, каде ќе одигра два контролни натпревари, против домашната...

Милвоки по продолжение го победи Торонто, Чикаго ја прекина победничката серија на Бруклин

Предводени од Јанис Антетокумпо кој оствари трипл-дабл со 30 поени, 21 поени и 10 асистенции, екипата на Милвоки забележа победа на гостувањето кај Торонто...

Ѓоковиќ се пласира во четвртфиналето на турнирот во Аделаида

Новак Ѓоковиќ се пласира во четвртфиналето на турнирот во Аделаида. Српскиот тенисер многу потешко од очекуваното, го совлада Французинот Квентин Халис, кој е на 64-место...

Барселона се „провлече“ до осминафиналето во Копа Дел Реј

Екипата на Барселона се пласира во осминафиналето ва шпанскиот Куп. Иако Каталонците важеа за апсолутни фавороти во дуелот со третолигашот СЦ Интерсити, сепак до...

Првиот пораз на Наполи во Серија А

Џеко му донесе победа на Интер во дербито со Наполи Со голот на босанскиот интернационалец Един Џеко, екипата на Интер го доби Наполи со 1-0...

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Ракометен спектакл за историја

Ревијалниот ракометен натпревар одржан во СЦ Борис Трајковски во Скопје, во кој над 6000-та публика можеше да ужива во мајсториите на поранешните и на...