понеделник, 4 март, 2024
Почетна Тагови Марко Одермат

Таг: Марко Одермат

УЕФА потврди: Од следната сезона се менува системот во клупските натпреварувања

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги потврди промените ви трите клупски натпреварувања под нејзина „капа“. Така веќе од следната сезона 2024/2025 Лигата на Шампиони и...