сабота, 9 декември, 2023
Почетна Тагови Бојана Диневска

Таг: Бојана Диневска

Михаела Шифрин најбрза на спустот во Сент Мориц

Најдобрата скијачка на сите времиња, Микаела Шифрин ја оствари трета победа во новата сезона на Светскиот куп. До својата 91-ва победа во кариерата во Светскиот...