понеделник, 26 февруари, 2024

УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ

По долго месечната пауза, поради Светското првенство во Катар, конечно продолжуваат возбудувањата во фудбалската Лига на шампиони

Уште првата (осмина-финална) рунда носи две големи пресметки во Парис и Ливерпул.

Осмина-финале

  • Првите натпревари ќе се играат на 14, 15, 21 и 22 февруари,
  • Реваншите ќе се играат на 7, 8, 14 и 15 март 2023 година.
Тим 1Тим 21-натпревар2- натпревар
Парис Сен Жермен  Баерн Минхен14 февруари8 март
Милано  Тотенхем14 февруари8 март
Борусија Дортмунд  Челзи15 февруари7 март
Клуб Бриж  Бенфика15 февруари7 март
Ливерпул  Реал Мадрид21 февруари15 март
Ајнтрахт Франкфурт  Наполи21 февруари15 март
РБ Лајпциг  Манчестер Сити22 февруари14 март
Интер Милан  Порто22 февруари14 март

Четврт-финале

  • Ждрепката за четвртфиналето ќе се одржи на 17 март 2023 година, во 12:00 часот по средноевропско време .
  • Првите натпревари ќе се играат на 11 и 12 април, а реваншите ќе се играат на 18 и 19 април 2023 година.

Полуфинале

  • Ждрепката за полуфиналето ќе се одржи на 17 март 2023 година, во 12:00 часот по средноевропско време , по ждрепката за четвртфиналето.
  • Првите натпревари ќе се играат на 9 и 10 мај, а реваншите ќе се играат на 16 и 17 мај 2023 година.

ФИНАЛЕ

  • Финалето ќе се игра на 10 јуни 2023 година на Олимпискиот стадион Ататурк во Истанбул .

The event is finished.

Дата

14 - 15 Фев 2023
Завршено

Време

08:00

Ознаки

Во живо ▶
Категории