понеделник, 4 март, 2024
Почетна Тагови Бостон

Таг: Бостон

Најдобрата светска тенисерка Швјонтек ги покажа фудбалските способности

Полската тенисерка Ига Швјонтек и понатаму е на врвот ВТА листата. Полјачката сега има 10.105 поени, а зад неа е победничката на Австралија плен...