понеделник, 4 март, 2024

АБА 2 ЛИГА – КОШАРКА

🏀 Претстојната сезона 2023/2024 во АБА2 лигата, Македонија ќе биде претставувана од три екипи, МЗТ Скопје Аеродром, Пелистер и ТФТ.

🏀 Првото македонско дерби му припадна на шампионот МЗТ Скопје А. кој го совлада Пелистер.
🏀 Во 4.коло се одигра второто македонско дерби, Пелистер – ТФТ, подобри беа битолчани.
🏀 На третиот турнири само една победа за македонските екипи во шесте одиграни натпревари.
🏀 4-тиот турнир 29 јануари до 4 февруари 2024 (8, 9 и 10 коло) Нови Сад и последен 5-ти турнир 18 до 20 март 2024 Широки Бријег.

Standings provided by Sofascore
 • 00

  Дена

 • 00

  Часа

 • 00

  Минути

 • 00

  Секунди

Часly Schedule

New Ден

New Ден

New Ден

New Ден

Дата

18 - 20 Мар 2024

Време

08:00
Категории