понеделник, 15 април, 2024

Ракометен хуманитарен-музички настан „СИТЕ ЅВЕЗДИ“

Ракометниот спектакл, на кој ќе се појават актуелните македонски репрезентативци и генерацијата на ракометари кои ја предводеја Македонија до историското 5.место на Европското првенство во Србија 2012 година, предводени од Кирил Лазаров, Наумче Мојсоски, Филип Миркуловски, Стојанче Стоилов, Борко Ристовски и многу други.

настанот започнува од 19 часот, а ќе може да го гледате на МРТ3

The event is finished.

Дата

03 Јан 2023
Завршено

Време

19:00

Ознаки

Во живо ▶

Локација

СЦ Борис Трајковски
Карпош, Скопје
Категории