сабота, 20 април, 2024

МАКЕДОНИЈА – АРГЕНТИНА

Во третиот натпревар од групната фaза, македонските ракометари се среќаваат со селекцијата на Аргентина.

„Гаучосите“ се наш директен конкурент за освојување на третото место во групата, последно што носи пласман во втората (главна) фаза на шампионатот.

За избраниците на селекторот Лазаров ова е меч во кој мора да ги покажат сите свои квалитети и да забележат победа.

ГЛЕДАЈ ВО ЖИВО НА МРТ 1 и 3 (кликни ОВДЕ)

The event is finished.

Дата

17 Јан 2023
Завршено

Време

18:00
Категории