четврток, 28 септември, 2023

ЃОРЧЕ ПЕТРОВ – Е. ЈКС Јарослав

Единствениот женски македонски претставник на европската ракометна сцена, младиот тим на Ѓорче Петров ги продолжува натпреварите во ЕХФ Купот.

Ѓорчепетровки во осминафиналето за противник ја имаат полската екипа Еуробуд ЈКС Јарослав, против која двата натпревари ќе ги играат на домашен терен во Скопје.

Тоа е и голема шанса за нашите ракометарки да обезбедат пласман во следната, четвртфинална руна на ова натпреварување.

Двата натпревари на „Лавиците“ од Ѓорче Петров ќе може да ги гледате на програмата на МРТ3.

The event is finished.

Дата

13 Јан 2023
Завршено

Време

18:00

Ознаки

Во живо ▶
Категории