сабота, 9 декември, 2023
Почетна Одбојка ОДБОЈКА ЕП 2023

ОДБОЈКА ЕП 2023

Денеска богата понуда во двете женски одбојкарски лиги

Во женското одбојкарско првенство денеска на програмата натпреварите од 12.коло во Првата, односно 8.коло во Втората лига. Богатиот натпреварувачки ден сторува утринава во 10 часот,...

Струмица и Лирија остануваа со максимален ефект

Во машката одбојкарска Прва лига комплетирано е 3.коло од новата сезона. По него екипите на Струмица и Лирија остануваат не поразени. Актуелниот шампион Струмица без големи...

Струмичанки се радуваа на двојна победа

Во женската одбојкарска Прва лига се одиграа натпреварите до 3-тото коло. Двата дерби дуели им припаднаа на струмичките екипи. Во првиот во Скопје, екипата на...

(ВИДЕО) Струмица немоќна без странските засилувања

Македонскиот одбојкарски првак Струмица со пораз го започна настапот на квалификацискиот турнир во Бургас, Бугарија.  Проблемот на струмичани со не добивањето дозвола за настап на...

(ФОТО) Полска е новиот европски одбојкарски шампион

Европа има нов нов шампион во одбојка Полска. Во реприза на ланското финале од Светското првенство, сега Полјаците ја победија Италија и тоа убедливо со...

(ВИДЕО) Драмата за бронзата на ЕП и припадна на Словенија

Одбојкарската репрезентација на Словенија е освојувач на третото место и бронзениот медал на 33-тото ЕП 2023 за мажи. Во завршницата на ова ЕП што се...

Полска ја предизвикува Италија во дуелот за шампионскиот трофеј

На Европското одбојкарско првенство денеска се играат последните два натпревари по кои ќе ги знаеме носителите на медалите. Во Рим денеска ќе се играат дуелите...

Италија е вториот финалист на Европското првенство

Одбојкарите на Италија се вторите финалисти на Европскиот шампионат. Актуелниот првак, до ново финале стигна со победата од 3:0 против Франција во полуфиналето. Првиот сет Азурите...

Полска е првиот финалист на Еуроволеј

Репрезентацијата на Полска е првиот полуфиналист на Европскиот шампионат.  Полјаците конечно по двете загубени полуфиналиња, на претходните два шампионати, сега им се реваншираа на Словенците.   Полска...

Започнува разврската за медали на Еуроволеј

Европското првенство за одбојкари е во завршната фаза. Остануваат уште четири натпревари по кои ќе ги дознаеме носителите на медали. На завршницата во Рим, денеска...

Само бод за Лацио на гостувањето во Верона

Екипата на Маурицио Сари на гостински терен против Верона освои само бод и ја продолжи лошата серија во гости. По трите порази по ред...